Ako je systém sťažností na porušenie autorských práv v YouTube zneužívaný

  Www

  Tieto správy ohrozovali, že odmietnutie platby by viedlo k tretej "štrajku" autorských práv, ktorá podľa Google vedie k tomu, že kanál YouTube je "predmetom ukončenia".

  film
   
  Po tom, čo bola ilegálna aktivita zverejnená, bol odstránený účet služby YouTube.
   
  Kenzo a ObbyRaidz obdržali prostredníctvom služby Paypal alebo Bitcoin správy vyžadujúce platbu v rozpätí od 75 do 400 USD (58 až 309 libier).
   
  Ani platený a britský YouTuber Kenzo, ktorý má 60 000 predplatiteľov, odišiel do sociálnych médií, aby prosil o pomoc po tom, čo jedno z jeho videí bolo odstránené druhým podvodným striktom autorských práv,
  Vo svojej odpovedi na tweet spoločnosti Kenzo uviedla, že obe tvrdenia o autorských právach proti nemu boli "zjavne zneužívajúce" a opätovne uviedlo video na svoju platformu.
   
  Ako ľahko je možné uplatniť nárok na porušenie autorských práv?
  Úspešné upozornenie na zrušenie autorských práv má za následok odstránenie videa a porušenie pravidiel týkajúcich sa porušovania autorských práv.
   
  Aby sa takáto reklamačná žaloba týkala, jednotlivec musí poskytnúť svoje kontaktné informácie a opis autorských práv, o ktorých hovoria, že príslušné video bolo porušené.
   
  Žiadateľ musí tiež akceptovať možné právne dôsledky na obvinenia z porušenia autorských práv, ktoré sú "nepravdivé alebo v dobrej viere".
   
  "Ktokoľvek to dokáže," povedal. "Urobili to tak ľahké, aby ste niekoho kanál odstránili – narazili na niekoľko videí a váš kanál bol ukončený.
   
  "Ako som sa na to pozrel, služba YouTube jednoducho vložila Band-Aid na oveľa väčší problém," povedal s odkazom na vypustenie účtu extorter.
   
  "To je niečo, čo môže v budúcnosti ovplyvniť viac kanálov, a teraz to potrebujú opraviť."

  internet
   
  Služba YouTube sa dostala do ohniska svojho systému Content ID, ktorý automaticky určuje, či video obsahuje materiál chránený autorskými právami.
   
  Tento systém bol kritizovaný v roku 2018, keď vyústil do toho, že YouTuber dostal oznámenie o porušení autorských práv za zahrnutie svojej vlastnej piesne do videa.

  4.3
  15